Nasze rolki w Nowej Mai w Ogrodzie!

25-10-2021

Chcielibyśmy przypomnieć, że nasze rolki maty nasiennej pojawiły się w 15 odcinku 5 serii programu TVN Nowa Maja w Ogrodzie. Był to odcinek, w którym Maja Popielarska gościła w Sielskim Domu i Ogrodzie Anny Gawlik w Starej Złotorii.
Pani Anna za pomocą naszych mat nasiennych odnawiała fragment trawnika w swoim ogrodzie, stwierdziła między innymi, że całkowicie biodegradowalna rolka z nasionami, nawozem i hydrożelem świadczy o tym, że myślimy o ekologii w ogrodzie – co jest niezaprzeczalnym faktem.
Rolkę można łatwo dopasować do kształtu klombów czy ścieżek, przycinając i układając w potrzebny kształt. Maja Popielarska skomentowała: Taka forma siewu jest wygodna, bibuła chroni nasiona przez rozmyciem przez ulewny deszcz i wydziobaniem przez ptaki. Znajdujący się w paskach maty hydrożel ma ogromną chłonność wody i zapewnia nasionom optymalne warunki kiełkowania a nawóz wspomoże trawę we wzroście.
Rolki z powodzeniem można przechowywać wiele miesięcy i wykorzystywać do naprawiania zniszczonej darni na trawnikach.
Zachęcamy do obejrzenia programu na Player.pl, by odwiedzić zagrodę edukacyjną pani Anny na pograniczu Mazowsza i Podlasia i zobaczyć jak łatwo założyć trawnik z naszą rolką nasienną GQR.